Zákaznická podpora:+420605568844info@hudebnikum.cz

Hrací skříňka skladba Francouzský kankán

Kód: GB036
229 Kč
Skladem

Jste fanoušek kankánu? Dopřejte si chvíli s touto radostnou melodií každý den. Hrací skříňka bude decentní dekorací, která vás svými tóny rozpohybuje.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Kankán (cancan) je francouzský extravagantní tanec s přednožováním, který má více než stoletou historii. Vznikl na předměstích Montmartské čtvrti a jeho domácím pódiem byl známý Moulin Rouge. Společnost brala ze začátku kankán jako nesmírnou necudnost, ale nakonec si svým svůdným vykopáváním získal publikum po celém světě. Skladatelem nejslavnější kankánové melodie byl Jacques Offenbach, ta byla použita v operetě Orfeus v podsvětí
 
Jacques Offenbach byl francouzský skladatel německého původu, violoncellista, divadelní ředitel, autor cellových a orchestrálních skladeb, písní, a zejména více než stovky hudebně-dramatických děl. Mnoho z jeho děl zůstává i dnes v repertoáru světových hudebních divadel. 
 
Kovový hrací strojek s kličkou v papírové krabičce hraje část skladby Francouzský kankán od Jacquese Offenbacha. Papírový obal má modrou barvu a je s motivem plakátu Bieres de la Meuse od Alfonse Muchy.
 
Rozměr: 6 x 4,5 x 3 cm 
 
Materiál: kov, papír
 

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: